Długowieczność = Pyłek pszczeli

Dzięki postępowi nauki mamy coraz większe możliwości analizy związków znajdujących się w pokarmach oraz ich pozytywnego wpływu na nasz organizm. Każdego z nas interesuje co pomaga żyć ludziom dłużej, zdrowiej i bardziej szczęśliwie. Niezaprzeczalne jest to, że pożywienie jest jednym z najważniejszych czynników determinujących nasze zdrowie. Jednak jedzenie czy styl życia to nawyki, które mamy od wielu lat.

Istnieje wiele badań dotyczących wpływu na nasz organizm diety, ćwiczeń fizycznych, kontaktów towarzyskich i przyjaciół, pozostawania w związku małżeńskim, jakiejś praktyki duchowej, oddychania, śmiechu, radzenia sobie ze stresem i innych. Jednak dziś skupmy się na kwestiach żywieniowych.

Pewien lekarz w Rosji, który zaczął badać ten temat. Wysoko w górach Kaukazu odszukał ludzi żyjących w małej wiosce, którzy są jednymi z najdłużej żyjących ludzi na świecie.

Długowieczni ludzie zamieszkujący Kaukaz, zafascynowali dr Nicolaia Tsitsina, rosyjskiego głównego biologa i wybitnego członka Akademii Nauk. Wszystkie te osoby zdawały się dożyć bez wysiłku do ukończenia 100 lat. Co godne uwagi, ponad 200 osób miało ponad 125 lat – nadal aktywnie pracowało i uczestniczyło w codziennych zajęciach. Po kilku badaniach medycznych dr Tsitsin odkrył, że wielu z nich wykazywało objawy “cichej choroby serca”. “I blizn” cichych ataków serca “, które z pewnością byłyby śmiertelne dla współczesnego człowieka. Lekarz uważał, że bycie niezwykle aktywnym i ciężko pracującym na starość przyczyniło się do ich długowieczności, ale nadal pozostawał zaintrygowany. Wiedział, że musi istnieć jakiś inny czynnik oddziałujący na długowieczność. Miał misję znalezienia wspólnego mianownika. Potem natknął się na to. Ci ludzie trzymali pszczoły! Ci pszczelarze wydawali się być szczęśliwi i spełnieni, ale poza tym byli bardzo biedni. Współpraca między sobą poprzez wymianę usług i wytworzonych produktów była standardowym sposobem życia. Mieli bardzo mało gotówki, więc regularnie prowadzili handel wymienny i jedli to co sami wytworzyli w swoich pasiekach.

Jaki był ich sekret długowieczności? Dr Nicolai Tsitsin postanowił sprawdzić i wykonać kilka badań, aby odkryć ich sekret. Po obserwacji, wywiadach i analizie tych ludzi ujawnił dwie cechy które można porównać z osobami długowiecznymi z innych części świata. Pierwszą z nich był wcześniej wspomniany codzienny ruch, nie chodzi to o siedzenie na siłowni czy przebiegnięcie maratonu ale o systematyczny i umiarkowany wysyłek fizyczny wykonywany każdego dnia przez wiele lat. Drugi czynnik, to codzienne spożywanie produktów pszczelich jakich jak mód pyłek pszczeli czy mleczko pszczele.

Kiedy doktor Tsitsin dostał od jednego z tubylców porcję pyłku pszczelego wymieszanego z miodem, nagle go olśniło . Po badaniach i analizach doszedł do wniosku, że jest to magiczny eliksir, który przyczynił się do niezwykłej długowieczności tych pszczelarzy. Smaczny, ale specyficzny pyłek wymieszany z miodem był bogaty w złote granulki pyłku. Biolog na podstawie przeprowadzonych badań, przypisał pyłkowi pszczelemu skuteczne działanie zwiększające witalność i przedłużające życie.

Po przeczytaniu tych informacji, jeszcze bardziej utwierdziłam, się w przekonaniu że można długo i zdrowo żyć dzięki darom jakie otrzymujemy od naszych przyjaciółek pszczół 🙂

W tym momencie watro uświadomić sobie czym jest pyłek pszczeli?

Pyłek pszczeli to jeden z najbardziej pożywnych i odżywczych produktów pszczelich. Jest to zlepek pyłków kwiatowych z odrobiną “magii” dodanej przez pszczołę. Faktyczne gromadzenie się pyłków jest o wiele bardziej złożone, niż mogłoby się wydawać większości z nas. Kiedy pszczoła miodna dostrzega kwiat, siada na pręciku i umiejętnie zeskrobuje pudrowy pyłek szczękami i przednimi nogami. Następnie zwilża pyłek kwiatowy, i przykleja do swoich kończyn pomagają jej w tym włoski którymi omiata złoty pył ze swojego ciała do specjalnych kieszonek jakie znajdują się na jej odnóżach. Stad też funkcjonuje nazwa obnóży w odniesieniu do pyłku kwiatowego. Kiedy jej kieszonki są pełne, mikroskopijny złoty pył został uformowany w jedną złotą granulkę.

Pyłek pszczeli często określa się go mianem “chleba pszczół”. W rzeczywistości jest to pyłek kwiatowy, którego pszczoły używają do odżywiania.

PYŁEK KWIATOWY TO JEDEN Z NAJDOSKONALSZYCH NATURALNYCH SUPLEMENTÓW DIETY

Jedną z najbardziej fascynujących cech pyłku jest to, że nie można go powielać w laboratorium. Chociaż przeprowadzono tysiące analiz pyłku pszczelego przy użyciu najnowocześniejszych technologii, nadal istnieją pewne elementy, których nauka nie jest w stanie zidentyfikować. Pszczoły dodają wiele tajemniczych składników, które mogą prawdopodobnie potęgują jego niesamowite właściwości lecznicze.

Pyłek pszczeli jest uważany za “pożywienie”, co oznacza, że zawiera każdy składnik niezbędny do podtrzymania życia. Jest to około 25% białka roślinnego (w tym co najmniej 18 aminokwasów w tym wszystkie osiem niezbędnych aminokwasów) i zawiera ponad tuzin witamin, 28 składników mineralnych, 11 enzymów oraz 11 węglowodanów. To dlatego nazywają pyłek pszczelego “idealną żywnością natury!”. Zawiera wszystkie witaminy, minerały i aminokwasy potrzebne organizmowi ludzkiemu.

Historia pyłku pszczelego jest starsza niż ludzkość. Pszczoły krążyły po naszej planecie na długo przed pojawieniem się ludzi. Teraz wiemy, że prymitywny człowiek walczył nie tylko z pszczołami o ich miód, ale także ucztował na pyłku pszczeli przechowywanym w ulach.

Biblia, Tora, Koran wraz z pismami starożytnej Grecji i Rzymu, nawet stosunkowo niedawna Księga Mormona, wychwalają pracowitą pszczołę miodną i jej wysoce odżywcze i lecznicze produkty z ula. Istnieją nawet legendy, które twierdzą, że pyłek pszczeli był tajemną “ambrozją” zjedzoną przez starożytnych bogów, aby zdobyć wieczną młodość.

No posts found!

Przewiń do góry

Zapisz się do Newslettera

Sklep

Z produktami pszelimi i naturalnymi

Api'sClimate - uloterapia aromaterapia propolis wosk zapchowy

Klinika

Medycyny i naturoterapii 100% online

Kursy

Platforma z treningami i edukacją

Zapisz się do Newslettera

Sklep

Z produktami pszelimi i naturalnymi

Api'sClimate - uloterapia aromaterapia propolis wosk zapchowy

Klinika

Medycyny i naturoterapii 100% online

Kursy

Platforma z treningami i edukacją