Jak stosować pyłek pszczeli jako źródło białka i minerałów?

Pyłek pszczeli zawiera średnio od 17 do 25 % białka w 100 g.

Oznacza to że jest bogatszy w białko niż mięso, ryby, jaja i ser.

Według dr n. Med. Stefana Stangaciuga jedząc 35-50 g pyłku pszczelego na dobę, możesz pokryć dzienne zapotrzebowanie na białko.

Pyłek zawiera wszystkie niezbędne aminokwasy, w tym te, których musimy dostarczać z pokarmem. Dzięki nim pyłek wspomaga funkcje tarczycy, które bardzo często są zaburzone przez nasze warunki życia takie jak stres.

Dzięki swojemu bogactwu aminokwasów pyłek działa pozytywnie na zmęczenie fizyczne i intelektualne. Białka, minerały (wapń, fosfor) i witaminy (prowitamina A, witaminy z grupy B i wiele innych) pozytywnie wpływają na rozwoju małych dzieci.

Niektóre aminokwasy to przyspieszacze wzrostu – arginina, prolina, cystyna, seryna i tyrozyna.

Ze względu na wysoką wartość odżywczą, pyłek może stymulować apetyt i wagę oraz szybką regenerację sił u osłabionych pacjentów po długotrwałej chorobie. W związku z tym, jest to szczególnie korzystne dla pacjentów długo hospitalizowanych, seniorów, osób niedożywionych i ludzi cierpiących na chroniczne zmęczenia.

Pyłek pszczeli jest niezbędny dla sportowców, a także kobiet w ciąży. Wzmacniając mięsień macicy, wspomaga skurcze podczas porodu. Reguluje przyrost masy ciała i dlatego może być zalecany osobom otyłym lub chorym na cukrzycę a w szczególności osobom z nieprawidłową, nadmierną utratą wagi.

Selen, który znajduje się również w pyłku pszczelim, spowalnia starzenie się komórek. Arginina pomaga zapobiegać impotencji, spadkowi libido i bezpłodności. Aminokwasy wspomagają funkcjonowanie prostaty.

Pyłek kwiatowy zawiera wiele kwasów nukleinowych, bardzo ważnych dla regeneracji komórek, a tym samym dla zmniejszenia ryzyka chorób genetycznych. Według Charlesa Androsa regularne spożywanie pyłku pszczelego ma bezpośredni wpływ z długowieczności.

Przy tak wielu doniesieniach i dowodach zbawiennego działania pyłku kwiatowego na nasz organizm trudno powstrzymać się od jego spożywania. Wiemy, że nie każdy lubi smak pyłku dlatego mamy dla Was świetną alternatywę w postaci batonów z pyłkiem kwiatowym 

No posts found!

Przewiń do góry

Zapisz się do Newslettera

Sklep

Z produktami pszelimi i naturalnymi

Api'sClimate - uloterapia aromaterapia propolis wosk zapchowy

Klinika

Medycyny i naturoterapii 100% online

Kursy

Platforma z treningami i edukacją

Zapisz się do Newslettera

Sklep

Z produktami pszelimi i naturalnymi

Api'sClimate - uloterapia aromaterapia propolis wosk zapchowy

Klinika

Medycyny i naturoterapii 100% online

Kursy

Platforma z treningami i edukacją