Pyłek pszczeli z wodą – zadziwiające wyniki badań!

Przez wiele lat naukowcy odkrywali substancje, które znajdują się w pyłku kwiatowym i badali co powoduje, że jego pozytywny wpływ na ludzki organizm jest tak ogromny. Do tej pory odkryto około 470 składników takich jak witaminy, mikro i makroelementy, aminokwasy czy flawonoidy, jednak naukowcy nie zawieszają broni, bo wiedzą jak wiele jeszcze jest do odkrycia!

Dotarliśmy do ciekawych badań, w których naukowcy wykazali, że szczury które jadły jedynie pyłek pszczeli z wodą pitną przez 12 tygodni rozwijały się i rosły równie dobrze, jak szczury karmione konwencjonalną dietą. Podobnie myszy, które przez 365 dni spożywały wyłącznie pyłek pszczeli i wodę przeżyły w stanie zdrowia!

Naukowcy postanowili więc pójść dalej i ustalić, jak długo myszy mogą przeżyć po upływie 365 dni karmienia wyłącznie pyłkiem pszczelim z wodą. Odkryli, że myszy kontrolne (nie karmione pyłkiem pszczelim z wodą tylko typową dla nich dietą) przeżyły średnio 477 dni, a aż 100% z nich doświadczyło problemu z nerkami (zobacz: nadnercza leczenie) , który jest typowy dla tego szczepu myszy. Z kolei myszy karmione wyłącznie pyłkiem pszczelim, osiągnęły średni wiek 600 dni! Czyli żyły średnio aż o 123 dni dłużej! Ponad to nie wykazano u nich żadnych problemów z nerkami, które rozwinęły się u wszystkich myszy kontrolnych! Naukowcy doszli do wniosku, że “w pyłku pszczoły jest coś, co sprawia, że zwierzęta żyją dłużej … i nie wiemy, co to jest!”

Te zdumiewające wyniki badań pokazują, jak ogromna moc drzemie w tych maleńkich, niepozornych drobinkach pyłu pszczelego!

Wyniki badań zachęciły naukowców by jeszcze bardziej skupić się na pyłku pszczelim i ocenić jego skład chemiczny oraz aktywność biologiczną. Zasadniczo chcieli oni jeszcze dokładniej rozłożyć pyłek pszczeli na czynniki pierwsze i bliżej przyjrzeć się temu z czego się składa, a także jak działa po wystawieniu do na pewne czynniki, takie jak np. bakterie.

Odkryli, że pyłek wykazuje “interesujące właściwości przeciwutleniające”. Co to oznacza? Że pyłek pszczeli świetnie przeciwdziała starzeniu! Jednak to nie koniec ważnych odkryć. Naukowcy znaleźli całą masę ekscytujących, silnych, prozdrowotnych związków w pyłku pszczelim (między innymi flawonoidy wraz z cukrami, kwasami lipidowymi i kwasami fenolowymi). Chociaż te nazwy mogą brzmieć “obco” dla większości z nas, to warto wiedzieć że są to związki o ogromnych właściwościach zdrowotnych!

Badania pokazały również, że pyłek pszczeli ma “interesujące właściwości przeciwdrobnoustrojowe”, czyli jest doskonałym środkiem przeciwdrobnoustrojowym, który zabija lub hamuje wzrost drobnoustrojów takich jak bakterie, grzyby lub pierwotniaki. Wszelkie badania wykazują, że,  pyłek pszczeli może pomóc w utrzymaniu i funkcjonowaniu układu odpornościowego w szczytowej formie! Dlatego pyłek pszczeli z wodą może być więc doskonałym uzupełnieniem codziennej diety!

Ludzie z całego świata badający pyłek i jego wpływ na żywe organizmy, uzyskują fascynujące wyniki. Słowo “magiczny” pojawia się w nich wielokrotnie. Badania bez wątpliwości dostarczając coraz więcej dowodów, że w pyłku pszczelim drzemie tak ogromna siła, która pozwala na uzyskanie wielu korzyści zdrowotnych i zachowanie stanu zdrowia do sędziwej starości. Utwierdzamy się więc w przekonaniu, że to właśnie z pyłkiem pszczelim możemy zrealizować nasze marzenie czyli “żyć w zdrowiu ponad 100 lat”! 

Pełne badanie można znaleźć w czasopiśmie Chem Cent J, 2011 Jun 23; 5 (1): 33.

No posts found!

Przewiń do góry

Zapisz się do Newslettera

Sklep

Z produktami pszelimi i naturalnymi

Api'sClimate - uloterapia aromaterapia propolis wosk zapchowy

Klinika

Medycyny i naturoterapii 100% online

Kursy

Platforma z treningami i edukacją

Zapisz się do Newslettera

Sklep

Z produktami pszelimi i naturalnymi

Api'sClimate - uloterapia aromaterapia propolis wosk zapchowy

Klinika

Medycyny i naturoterapii 100% online

Kursy

Platforma z treningami i edukacją