Jak osiągnąć długowieczność pyłkiem pszczelim!

JAK ZATRZYMAĆ STARZENIE ? ODMŁADZANIE  – ANTI AGE – ZEGAR – BIOLOGICZNY. Te terminy są bardzo często wyszukiwane w internecie i cały czas zyskuje na popularności. Wygląda na to, że wszyscy szukamy magicznego eliksiru młodości, który zatrzyma nieprzerwanie tykający zegar.

Spójrzmy więc na pyłek pszczeli jako potencjalne serum zatrzymujące wiek i zbadajmy fakty dotyczące tego pokarmu, aby ustalić, czy pyłek kwiatowy ma działanie przeciwstarzeniowe .

Od razu nasuwa się pytanie o doświadczenia, badania naukowe czy patenty.

System patentowy został stworzony w taki sposób, aby nie można było opatentować tego, co stworzyła matka natura. Tak więc firmy mogą udowodnić, że pyłek pszczeli spowalnia proces starzenia. Jednak w związku z barakiem możliwości uzyskania patentu i niemożności zarabiania na tych odkryciach, żaden z dużych koncernów nie wyda milionów dolarów na badania w tym kierunku.

Dlaczego więc nie przeprowadzono badań klinicznych w tym temacie. Odpowiedz jest prosta. Badania kliniczne, które musza być skrupulatnie kontrolowane nie nadają się do badania substancji tak złożonych i wieloskładnikowych jak pyłek. Problem związany z pyłkiem pszczelim polega na tym, że składa się on z tak wielu substancji czynnych, które są ze sobą ściśle połączone. Oprócz wysokiej zawartości białka, pyłek pszczeli zawiera kilkaset innych składników aktywnych. 470 to związki, które naukowcy byli w stanie zidentyfikować. Jednak w dalszym ciągu trwają poszukiwania kolejnych.

Znaleźli się jednak badacze i naukowcy akademiccy chcący zgłębić tajemnicę pyłku pszczelego. Pomimo setek badań i identyfikacji części substancji znajdujących się w złotych granulkach, nikt nie był w stanie odtworzyć pyłku pszczelego w laboratorium. Po prostu różnorodność i wielość aktywnych związków okazała się tak duża, że nie można go skopiować bez pomocy matki natury.

Naukowcom bardzo trudno jest jednoznacznie powiedzieć który konkretnie związek jest odpowiedzialny za to cudowne działanie pyłku. Fizjolodzy są pewni jednego, że to właśnie ten złożony skład i komplet substancji odżywczych jest receptą na zachowanie młodości dzięki uzyskaniu pełnego odżywienia komórek.

Dr Med. Lars-Erik Essen, z Halsinborg w Szwecji, mówi: “Pyłek pszczeli wywiera głęboki efekt biologiczny. Wydaje się, że zapobiega przedwczesnemu starzeniu się komórek i stymuluje wzrost nowej tkanki skórnej. Jest skuteczną ochronę przed odwodnieniem komórek i jednocześnie pomaga w ich regeneracji. Wygładza zmarszczki i stymuluje życiodajny dopływ krwi do wszystkich komórek skóry. “

Naum Loyrish, szef dawnej radzieckiej Akademii Władywostoku donosi,” Długie życie uzyskują Ci którzy jedzą pyłek pszczeli. Jest to jeden z naturalnych skarbów żywienia i medycyny. Każde ziarno zawiera wszystkie ważne substancję niezbędną do życia “.

Co jeszcze odwraca proces starzenia się?

Poniżej przedstawimy wnioski ze strony internetowej Proceedings of National Academy of Sciences, na której zamieszczono referat z laboratorium dr. Stephena Spindlera. Badał on wpływ ograniczenia liczby kalorii na organizm za pomocą zaawansowanej technologii chipów genowych. Jak się okazało jest to jedyna potwierdzona badaniami praktyka, opóźniająca proces starzenia. Badania były wykonywane na owadach i małych zwierzętach także na ludziach, wyniki wykazały, że zmniejszenie kaloryczności pokarmów i/lub przebyte okresy głodu, spowalniają proces starzenia, a czasami całkowicie zatrzymują starzenie w danym okresie. Wynika to ze zmuszenia organizmu do ciągłej regeneracji aby utrzymać wszystkie narządy i układy w odpowiedniej aktywności.

Najważniejsze wnioski z tego badania są takie, że wiele pozytywnych skutków, tego działania, można zaobserwować nie tylko u młodych zwierząt, ale także u starych zwierząt, które wcześniej nie miały ograniczeń dotyczących kalorii. Ograniczenie kalorii nie tylko spowalnia proces starzenia i wydłuża czas życia, ale także częściowo odwraca zmiany zachodzące w procesie starzenia!

Znając ten fakt i wartościowość pyłku kwiatowego możemy śmiało stwierdzić, że pyłek kwiatowy jest doskonałym produktem do zmniejszenia liczy przyjmowanych kalorii przy zachowaniu dbałości o pełne odżywienie organizmu i zapobieganiu niedoborom.

Nie chodzi o to aby teraz każdy z nas zaczął się głodzić – pamiętajmy ze zawsze jest to szok dla organizmu. Ponad to wiele osób nie może stosować nawet oczyszczających głodówek ze względu na swój stan zdrowia. Rozsądnie było by skonsultować takie pomysły z lekarzem, podobnie z resztą jak każda dietę. Jednak warto zastanowić się nam tym jak można to rozsądnie wykorzystać w codziennym życiu.

I co ma z tym wspólnego z pyłki pszczeli?

Tak jak wspominaliśmy wcześniej głodzenie się nie jest tym o co nam chodzi i co jest konieczne. Ograniczenie kalorii polega w rzeczywistości na przyjmowaniu niezbędnych ilości zdrowych, wysoko odżywczych i jak najmniej przetworzonych pokarmów. Wiele ludzie dzisiaj robi coś przeciwnego – codziennie spożywa wysokokaloryczne, pozbawione substancji odżywczych puste produkty, które były smażone, napromieniowane lub powstały w laboratoriach.

Czy zauważyłeś, że najzdrowsze dla nas pokarmy, znajdujące się w przyrodzie i są bardzo odżywcze i niskokaloryczne? Czy to możliwe, że stosowanie w większości nieprzetworzonej, pełnowartościowej diety zrównoważonej odpowiednimi białkami, węglowodanami i niezbędnymi tłuszczami jest w istocie “ograniczeniem kalorii?”

Czy pyłek pszczeli wpisuje się w tą koncepcję ?

Tak i co bardzo dobrze!

Przede wszystkim pyłek pszczeli jest uważany od wielu za najbardziej odżywczy pokarm na świecie. Zawiera on ponad 470 zidentyfikowanych substancji odżywczych. Jest również niskokaloryczny, zawiera tylko 45 kalorii na łyżkę. Badania wykazały, że człowiek może średnio spożyć około 36 gramów (około 5 łyżek) pyłku pszczelego dziennie i uzyskać wszystkie składniki odżywcze niezbędne do podtrzymania życia, można argumentować że 225 kalorii dziennie jest rzeczywiście dietą niskokaloryczną! Nie wyłączając z niej picia odpowiednich ilości wody. Nie sugerujemy oczywiście żebyś próbował żyć wyłącznie na 36 gramach pyłku pszczelego dziennie. Warto natomiast wyłączyć niektóre mało odżywcze produkty jakie jemy na co dzień i zastąpić je pyłkiem pszczelim.

Pyłek kwiatowy pszczeli to pożywienie, które zawiera wszystkie składniki odżywcze. Przedłuża żywotność i potencjalnie nawet odwracający starzenie.

Więc jak to działa?
W jaki sposób ludzie są w stanie żyć na diecie niskokalorycznej, pełnowartościowej i żyć długo zdrowo, bez poczucia, że głodują?

Cóż, to naprawdę proste. Odpowiedź jest całkiem jasna i potwierdzają ją głosy od wielu naszych klientów którzy spożywają pyłek pszczeli i inne produkty wysokiej jakości regularnie. Celem jedzenia jest dostarczenie do organizmu niezbędnych substancji odżywczych w odpowiedniej ilości. Jedząc produkty wysokiej jakości po prostu nie czujesz głodu. Dostarczasz sobie wszystko to czego potrzebują Twoje komórki do życia w zdrowiu, jednocześnie nie przyjmując „pustych kalorii”. W ten sposób nie musisz jeść tony jedzeniowych śmieci po których i tak za chwile jesteś głodny. Pyłek kwiatowy jako pełnowartościowy pokarm zapewnia poczucie sytości, mózg odbiera sygnał, że nie potrzebujmy jeść więcej bo organizm dostał wszystko to czego potrzebował.

Dla przykładu zjedz hamburgera czy inny fast-food, który jest praktycznie pozbawiony jakichkolwiek witamin i minerałów. Zjadłeś dużo kalorii, węglowodanów i cukrów. Co robi ciało? Prosi o więcej jedzenia, bo nie dostało składników odżywczych jakie są mu niezbędne.

W kwestii zdrowego odżywiania ważniejsza jest jakość a nie ilość !

No posts found!

Przewiń do góry

Zapisz się do Newslettera

Sklep

Z produktami pszelimi i naturalnymi

Api'sClimate - uloterapia aromaterapia propolis wosk zapchowy

Klinika

Medycyny i naturoterapii 100% online

Kursy

Platforma z treningami i edukacją

Zapisz się do Newslettera

Sklep

Z produktami pszelimi i naturalnymi

Api'sClimate - uloterapia aromaterapia propolis wosk zapchowy

Klinika

Medycyny i naturoterapii 100% online

Kursy

Platforma z treningami i edukacją