Lepsza pamięć i samopoczucie dzięki pyłkowi pszczelemu

Większości osób pyłek kojarzy się z produktem który dobrze działa na nasze zdrowie i odżywia nasze komórki. Zapominamy jednak, że mózg też zbudowany jest z naszych komórek, a pyłek wpływa na niego w takim samym stopniu jak na inne organy.

Dzięki szczególnie wysokiej zawartości aminokwasów pyłek ma doskonały wpływ na mózgu. Obecny w pyłku, kwasa glutaminowy, pobudza pamięć mózgu i wzmaga koncentracje. Testy psychofizjologiczne wykazują znaczny wzrost uwagi, przy zmniejszeniu liczby błędów i wyraźnym wzroście pracy mózgu. Jest on szczególnie istotny dla osób w starszy wieku, narażonych na demencję starczą.

Dzieci w wieku szkolnym, uczniowie i studenci również powinni bezwzględnie stosować codzienną suplementację pyłkiem kwiatowym aby zwiększyć efektywność nauki i uzyskiwać coraz lepsze wyniki. Pamiętajmy jednak, że dzieci mogą przyjmować pyłek po 2 roku życia.

W Polsce mało mówi się o jeszcze jednym, bardzo ważnym działaniem złotych granulek. Pyłek kwiatowy jest, znanym na świecie, antydepresantem. We Francji to jego działanie jest powszechnie znane. Zmniejsza negatywne skutki stresu, złości, zazdrości czy zdenerwowania. Zapewnia dobre samopoczucie i zachowanie pozytywnego usposobienia. Jest zalecany w przypadku stanów lękowych, depresyjnych, drażliwych, nerwic, bezsenności, bólów głowy i zawrotów głowy.

Dzienne spożycie pyłku to od 10 do 36 gram na dobę dla osoby dorosłej. W przypadkach szczególnych jakich jak na przykład depresja czy stany lękowe konieczna jest konsultacja ze specjalistą od api terapii.