Nadnercza leczenie naturalne:
Naturalne antidotum na nieprawidłowe działanie nadnerczy

Problemy z nieprawidłową pracą nadnerczy dotykają coraz więcej osób. Często bagatelizowane i źle zdiagnozowane, stają się niebezpieczne dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Zatem jak leczyć nadnercza? Leczenie naturalne może doskonale łagodzić objawy tego schorzenia. Poznaj nasze sposoby.
Wróg numer jeden- Stres
W dzisiejszych czasach praktycznie wszyscy są zestresowani. Oczywiście stres nie zawsze ma na nas złe działanie, często działa stymulująco i pobudzająco i się przydaje. Jednak na co dzień, mamy tak dużo różnych stresorów, że bardzo ciężko zachować granicę pomiędzy zdrowym a destrukcyjnym poziomem stresu.
Jak wpływa na nas stres ?
Kortyzol jest jednym z głównych hormonów wytwarzanych przez nadnercza. Nadnercza wytwarzają również inne hormony, takie jak noradrenalinę, adrenalina, testosteron, estrogen i progesteron. Hormony te podnoszą nas rano z łóżka i dają nam siłę, by aktywnie działać przez cały dzień. Problemy zaczynają się pojawiać, gdy narażamy się na chroniczny stres przez długi czas.
Czy któryś z poniższych opisów pasuje do Ciebie?
- Szybko denerwuję się za kierownicą
- Jestem rodzicem małych dzieci
- Brakuje mi czasu na sen
- Jestem przepracowany
- Ciągle jestem pod finansową kreską
- Za dużo trenujesz
- Perfekcjonista
- Problemy w związku lub stres rodzinny
- Szef jest zbyt wymagający
- Brak mi asertywności
- Jestem wiecznie spóźniony
To tylko kilka przykładów codziennych sytuacji jakie generują u nas stres. Często nie zdajemy sobie sprawy, że jesteśmy chronicznie zestresowani, a to tylko kwestia czasu, zanim zaczniemy odczuwać negatywne skutki zdrowotne tego stanu .
Kiedy mamy trudności z wyciszeniem się przed snem, budzimy się w nocy oblani potami, mamy huśtawkę nastrojów to są to wczesne sygnały ostrzegawcze, których nie wolno bagatelizować i wtedy warto zażyć “pigułki relaksacyjne” i zacząć wspierać nadnercze poprzez odpoczynek, odżywianie i odpowiednią suplementację.
Czym są gruczoły nadnerczy ?
Nadnercza to kilkunasto gramowe gruczoły znajdujące się na górnym biegunie każdej z nerek. Ściśle współpracują ze wszystkimi innymi gruczołami wydzielniczymi, zwłaszcza z tarczycą. Ponieważ pracują razem jako zespół, oba muszą być w dobrym stanie, aby utrzymać równowagę hormonalną w organizmie. Niestety stres jest przyczyną wielu zaburzeń, ponieważ może blokować wiele procesów wydalniczych zachodzących w ciele.
Dzieje się tak dlatego, że podczas stresu ciało przechodzi do “walki lub ucieczki” i wchodzi w nasz naturalny tryb przechowywania. Odkłada tłuszcz, aby zapewnić energie do wszelkich innych procesów fizjologicznych, aby przeżyć. Dlatego często spotykamy się z osobami które bardzo dużo pracują, stosunkowo mało jedzą ale mają problemy z nadwaga. Z biegiem czasu ten nieprzerwany stan “walki lub ucieczki” prowadzi do góry problemów zdrowotnych.
Kiedy jesteś w stanie przewlekłego stresu, zaczyna się kaskada zmian hormonalnych, które często powodują problemy z tarczą i estrogenem. Wątroba musi produkować więcej cholesterolu, co prowadzi do podwyższenia jego poziomu. Produkujesz więcej kortyzolu. Zwiększony poziom kortyzolu zaburza wydzielanie hormonów tarczycy. Powoduje to niedoczynność tarczycy (nie jest to przyjemne – zwłaszcza wtedy gdy zaczynasz tyć, nie masz energii, zaczynają wypadać Ci włosy, tracisz ochotę na sex, zaczynają się problemy z niepłodnością, przez cały czas jest Ci zimno). Zaburzona zostaje także równowaga pomiędzy poziomem progesteronu, kortyzolu i estrogenu. Powoduje to dominację estrogenu, co może prowadzić do mięśniaków, torbieli, nowotworów, nieregularnych miesiączek, PMS, i wahań nastrojów. Te z kolei jest przyczyną do dodatkowych problemów zdrowotnych. To naprawdę jest jak śnieżna kulka tocząca się z góry.
Po czym możesz poznać, że stres źle oddziałuje na twoje nadnercza? Poniższe przedstawiamy listę najczęstszych objawów, które mogą występować pojedynczo lub w grupach.
- Nie masz apetytu ?
- Odczuwasz ogólne osłabienie ?
- Masz problemu z menstruacją ?
- Borykasz się z bezsennością – po dłuższym czasie zasypiasz, ale budzisz się po kilku godzinach i znów nie możesz zasnąć ?
- Czujesz się wyczerpany, nawet zaraz po przebudzeniu się ?
- Brakuje ci energii ?
- Odczuwasz spadek libido ?
- Czujesz się jakbyś przepychał się przez cały dzień tylko po to, aby przeżyć ?
- Małe stresory wyprowadzają Cię z równowagi ?
- Często się przeziębiasz i masz infekcje ?
- Masz przewlekłe problemy z oddychaniem, takie jak astma i alergie ?
- Długo dochodzisz do siebie po przebytej chorobie ?
- Masz niskie ciśnienie krwi i możesz czuć się słabo, gdy wstajesz szybko z pozycji siedzącej ?
- Jesteś ciągle przygnębiony i przestałeś się interesować rzeczami, które sprawiały Ci wcześniej radość ?
- Potrzebujesz więcej kawy lub innych stymulantów, niż wcześniej ?
- Masz ekstremalne uderzenia gorąca, nocne poty lub PMS ?
- Coraz częściej zawodzi Cię pamięć ?
- Masz problemy ze skupieniem ?
- Jesteś wyczerpany wchodząc po schodach lub wykonując proste zadania ?
- Najchętniej przespał byś cały dzień ?
- Na twarzy i szyi zauważasz przebarwiania których wcześniej nie miałeś ?
Jeśli jest tu coś co Ciebie dotyczy musisz zacząć działać i wdrożyć do codziennego życia metody radzenia sobie ze stresem i nieprawidłowym działaniem nadnerczy. Więc zacznijmy! Zdrowie zaczyna się od odżywiania. Co zatem jeść aby poprawić kondycje nadnerczy? Oto, co rekomendują specjaliści:
Nadnercza- leczenie naturalne
- PYŁEK KWIATOWY PSZCZELI w ilościach od 1 do 5 łyżek stołowych na dzień. Największą przyswajalność ma pyłek mikronizowany (prawidłowo zmielony) i rozmoczony w wodzie (przez minimum 4 godziny) – jeśli nie przepadasz za smakiem pyłku polecamy nasze produkty które zapewniają pełną dzienną dawkę pyłku a do tego są przepyszne – Sklep Apiraw’s
- Mleczko pszczele w ilości 1000 mg 2-3 razy dziennie
- Witaminy z grupy B (występujący w pyłku pszczelim)
- Zwiększ spożycie witamina C (1000-5000 mg / dzień) oraz magnezu i kwasu pantotenowego i błonnika aby unikać zaparć.
- Jedz różnorodną, naturalną żywność. Wyeliminuj przetworzoną żywność.
- Łącz tłuszcz, białka i węglowodany (najlepiej z pochodzące z produktów pełnoziarnistych) przy każdym posiłku i każdej przekąsce. Ta kombinacja zapewnia stałe źródło energii w dłuższym okresie czasu, ponieważ są one przekształcane w glukozę na różnych etapach trawienia. Te trzy źródła energii zmniejszają obciążenie nadnerczy.
- Jedz dużo kolorowych warzyw, które są szczególnie bogate w witaminy, minerały i przeciwutleniacze.
- Stosuj sól wyłącznie do smaku kiedy jest to niezbędne
- Spożywaj głównie pełnoziarniste węglowodany jako źródła skrobi.
- Łącz ziarna z fasolą, nasionami lub orzechami, aby uzyskać pełne białko.
- Unikaj owoców rano.
- Monitoruj i dbaj o prawidłowy poziom cukru we krwi
Pierwsze efekty stosowaniu pyłku kwiatowego i diety powinieneś odczuć już po około 3 tygodniach. Nie wracaj jednak jeszcze do sowich starych przyzwyczajeń żywieniowych. Według osób stopujących powyższe zasady do poprawy kondycji i pracy nadnerczy stabilizacja wyników następuje w zależności od pacjenta w terminie od 3 do 12 miesięcy stosowania diety.
Pamiętaj jednak, że dieta to nie wszystko. Pracuj nad bardziej pozytywnym nastawieniem. Staraj się relaksować kiedy tylko to możliwe. Jeśli nie zminimalizujesz lub nie usuniesz źródeł swojego stresu ciężko Ci będzie wrócić do stanu pełnego zdrowia.
Powodzenia,
Weronika z Apiraw’s
No posts found!